Publikováno

[NÁVOD] Jak vyrobit skvělou garáž pro autíčka

Každý malý kluk musí mít alespoň jedno autíčko na hraní, to je jakási povinnost, která se časem nemění. Většinou je však počet autíček podstatně vyšší, a tak je třeba řešit, co dělat s autíčky, když si s nimi zrovna klučina nehraje. Abychom je nemuseli někde jen tak nechat se válet, můžeme si vyhradit jedno odpoledne a společnými silami postavit garáž pro autíčka.

Garáž ale nemusí sloužit pouze jako úschovna pro odstavená autíčka, nýbrž může sloužit také jako součást zábavních her s autíčky a my se přesně na tvorbu takové garáže zaměříme. Jediné, co budeme potřebovat je čas, pár nezbytných součástí pro stavbu, a hlavně dobrou náladu, protože s tou jde všechno lépe.

Garáž pro autíčka z kartonu

V tomto článku si představíme tvorbu garáže z kartonu. Budeme tedy potřebovat karton, lepidlo, nůžky, pravítko, tužku nebo fix a několik rolek z toaletního papíru. Nesmíte se úkolu zaleknout, protože vážně se není čeho bát, a navíc můžete syna do tvorby zapojit, takže i on pak bude mít z výsledku větší radost. Pojďme se tedy pustit do stavění.

Potřeby ke stavbě

  • Karton
  • Lepidlo
  • Nůžky
  • Pravítko
  • Tužka / Fix
  • Rolky z toaletního papíru

Jelikož nejsme žádní troškaři, bude mít naše garáž více pater. Karton si tedy musíme rozplánovat na tři podlaží, nájezdovou rampu a nízké zábradlí podél celého obvodu, aby nám autíčka nepadala. Často se u takových garáží setkáváme i s výtahem, nicméně my si vystačíme i bez něj.

Na stabu garáže potřebujeme dostatek kartonu
Na stavbu garáže použijeme klasický karton

Začneme vyměřením plochy pro garáž. Velikost se může lišit v závislosti na počtu autíček, které v garáži najdou svůj nový domov. Druhým úkolem bude vyměření velikosti plochy druhého a třetího patra garáže, které budou menší, neboť na něj povede nájezdová rampa. Pokud máme tyto dvě ploché části kartonu vyměřeny a vystřiženy, můžeme se pustit do lepení nosných sloupů.

“Musíme myslet i na místo, kam budeme garáž v případě nepoužívání uschovávat.”

Rolky z toaletního papíru nám poskytnou dokonalé nosné sloupy
Jako nosné sloupy použijeme rolky z toaletního papíru

Na nosné sloupy použijeme rolky z toaletního papíru. Jejich výška je takřka ideální, neboť musíme myslet i na místo, kam budeme garáž v případě nepoužívání uschovávat. Nyní tedy přichází na řadu lepidlo.

Námi vyrobená garáž bude mít tři patra
Naše garáž se třemi patry

Podle velikosti plochy vašeho druhého patra zvolíme příslušný počet sloupů a jejich vhodné umístění, aby nám druhé a třetí patro pevně drželo a nijak se nekymácelo. Sloupy přilepíme jak k spodnímu patru, tak k patru vrchnímu a máme základní konstrukci. Tu již zbývá pouze spojit nájezdovou rampou.

Kus architekta je v každém z nás

U nájezdové rampy bychom se měli vyhnout ostrým úhlům, a proto se ji pokusíme udělat co možná nejlépe zaoblenou tak, aby autíčka mohla sjíždět sama z druhého patra do přízemí.

Hezky zaoblená rampa mezi jednotlivými patry garáže
Tvorba rampy mezi jednotlivými patry garáže

K tomu budeme potřebovat také ohraničení na bocích, aby nám autíčka nepřepadávala. Ohraničit je potřeba také celé druhé a třetí patro garáže.

Konstrukce garáže i s rampou
Celková konstrukce i s rampou

Konstrukci bychom tedy měli mít hotovou, zbývá nám již jen grafická úprava v podobě domalování nebo nalepení parkovacích míst a směrových šipek. Jak jsme si řekli na začátku, práce to není nikterak složitá a zvládne ji opravdu každý. Navíc pak budete odměněni úsměvem svého potomka, kterému jste darovali spoustu hodin zábavy.

Garáž pro autíčka podle našeho návodu
Kompletní garáž pro autíčka

Dalších invencí se samozřejmě nemusíte bát. Pokud jsou tři patra málo a máte dostatek kartonu, nebojte se pokračovat patrem čtvrtým. My jsme si představili pouze základní princip stavby garáže pro autíčka, který můžete libovolně dále rozvíjet.

A co postavíte příště?

Děti budou mít jistě z nového přírůstku do rodiny hraček velkou radost a vy můžete věřit, že vám jednou postaví garáž podobnou, akorát v životní velikosti. My věříme, že se vám stavba povedla a příště se s námi pustíte třeba do stavby domečku pro panenky, aby si i holky přišly na své.