Publikováno

[NÁVOD] Jak vyrobit zvířátka z papíru

Papír se dá použít na spoustu věcí, přičemž převážně na něj píšeme, nicméně dnes si představíme jeho další skvělou schopnost. Ukážeme si, jak vyrobit zvířátka z papíru, a hlavně jak je vyrábět společně s dětmi, pro které to může být pořádná výzva, ale určitě si při skládání užijí spoustu zábavy. Navíc pokud se zadaří, budou moci být opravdu pyšní na své výtvory.

Skládání z papíru patří mezi ty obtížnější aktivity pro děti. Ty menší ještě úplně neví, jak samotné skládání do potřebných tvarů funguje, ty starší po nasbíraných zkušenost už nemusí mít problém s jednoduššími tvary. Nicméně úroveň skládaných zvířátek se dá neustále stupňovat, proto pokud si vaše děti myslí, že již dosáhly svého vrcholu, můžete je rychle zpražit novým úkolem.

Vystřihovánky jako záruka úspěchu

My si však představíme ty jednodušší varianty, jak vyrobit zvířátka z papíru, aby se zabavily, jak menší, tak i starší děti. Způsobů, jak se do skládání pustit je ale několik. Můžete sami zkoušet bez jakéhokoliv návodu skládat, co vás napadne, nicméně většinou to nevede ke kýženému cíli. Úspěšnější pak můžete být vy a vaše děti při skládání podle návodu, který si najdete třeba na internetu.

Největší úspěch však budete slavit při skládání za pomoci vystřihovánek a pomůcek na skládání z papíru. U této varianty se nemusíte o nic navíc starat, všechno máte připraveno ke skládání a můžete se dát rovnou do práce.

Toaletní rolky jsou skvělou pomůckou

Při výrobě zvířátek z papíru ale nemusíte být omezeni jen použitím papíru. Můžete využít další pomůcky, které vám dopomůžou vyrobit úžasné zvířátko. Tou magickou pomůckou mohou být také rolky od toaletního papíru. Díky nim získáte jednoduše tělo zvířete a bude už jen na vás, jakého tvora vytvoříte. Pro dokonalý výsledek budete potřebovat ještě lepidlo, nůžky, barevný papír a fix.

Zvířátko z papíru - chobotnice
Chobotnička z toaletní rolky

Využití najde také papírový talíř

Dalším zajímavým způsobem, jak vytvořit hezké zvířátko z papíru, je díky použití papírového talíře. Ten bude sloužit jako hlava zvířete. Pak už ji stačí jen hezky vybarvit, z papíru vyrobit uši a další části těla a máte krásné zvíře. I zde musíte dětem pomoct především s vystřihováním různých částí těla, která pak k talíři přilepíte.

Zvířátko z papíru - Slon
Slon z papírového talíře

V jednoduchosti je krása

Pokud byste chtěli do aktivity skládání zapojit i ty nejmenší děti, rozhodně to není problém, je však třeba použít způsob, u kterého platí pravidlo, v jednoduchosti je krása. Pokud budeme tvořit lva, stačí pouze nakreslit hlavu, kolem ní obstřihnout dokola papír a ten nastřihnout, aby kolem celé hlavy vznikla statná hříva. Jednoduchá práce, přitom výsledek opravdu stojí za to.

Zvířátko z papíru - Lev
Jednoduchý lev

Trpělivost růže přináší

Skládání a vytváření zvířátek z papíru je vcelku náročná aktivita, a proto musíte být trpěliví a dětem být co nejvíce nápomocní. Než si osvojí určitá pravidla tvorby, může to trvat a první výsledky nebudou zrovna hodné výstav, ale trénink dělá mistry a nejinak je tomu v tomto případě.