Publikováno

3 nejlepší způsoby, jak nakreslit zvířátka

Kreslení a malování patří k činnostem, které mohou provádět děti jakéhokoliv věku. Zpočátku nemůžeme očekávat žádné úchvatné výtvory, nicméně s časem rostou schopnosti a my jim můžeme dopomoct se rychleji rozvíjet. Jedním z nejčastějších malovaných tvarů jsou zvířata, a právě proto jsme si pro vás připravili tři způsoby, jak nejlépe děti naučit nakreslit zvířátka.

Kreslení je fyzická nenáročná činnost, která však dokáže děti zabavit na dlouhé hodiny. Rozvíjí u ní fantazii a zlepšují si jemnou motoriku, proto je doporučeno s kreslením neotálet a zkusit i s těmi nejmenšími dětmi tvořit, co to jen jde. Už od jednoho roku u dítěte lze rozpoznat talent nebo nadání, a proto můžete zkusit, zda právě kreslení nebude hrát u vašeho dítěte zásadní roli v pozdějším životě.

Samozřejmě kreslení má být hlavně zábava, a proto nemůžeme po dětech chtít, aby vytvářely hned od útlého věku umělecká díla. Proto se připravte na spoustu přetvářek a neupřímného hodnocení děl vašich dětí. Abyste však mohli své dítě doopravdy pochválit, poradíme vám, jak jej naučit kreslit zvířátka.

1. způsob – obkreslovací kartičky

Kreslit zvířátka rozhodně není jednoduchá věc a je jedno, jestli jste dítě nebo dospělý, nicméně existují pomůcky, které vám k hezkému výsledku dopomůžou. Tím prvním pomocníkem, o kterém si řekneme, jsou obkreslovací kartičky. Tyto kartičky jsou určeny již pro nejmenší děti, stačí pokud budou umět držet tužku nebo pastelku. Díky kartičkám pak budou moci kreslit různá živá stvoření.

Práce s kartičkami je opravdu jednoduchá, položíte na papír vybranou šablonu a dítě ji zevnitř obkreslí, díky čemuž dosáhnete dokonalého tvaru. Pak už záleží pouze na fantazii dítěte, jakou barvu zvolí pro vybarvení zvířátka. Ale aby děti věděly, jaká barva k danému zvířátku patří, jsou šablonky opatřeny barevnou předlohou, která jim dopomůže zvířátko správně vybarvit.

2. způsob – kreslení krok po kroku

Kreslící sada
Sada jak nakreslit zvířata krok po krokuV pozdějším věku už je samozřejmě nuda jenom zvířátka obkreslovat, děti by nejraději zvířátka samy malovaly, a proto je k dispozici další pomůcka, která vaše dítě dokáže naučit kreslit zvířátka krok po kroku. Dokonce nebudete potřebovat ani žádné pomůcky, neboť náš pomocník vše obsahuje.

Zvířátka děti kreslí podle návodu, který obsahuje několik postupných kroků, díky kterým budou děti vždy vědět, jak konkrétní část těla namalovat. Záleží už pouze na schopnostech dítěte, jak se úkolu zhostí. Vybarvení zvířátka už je pak ponecháno na fantazii dítěte.

3. způsob – živá předloha

Děti se u kreslení mohou samozřejmě taky něco nového naučit. Přiřadit název ke správnému zvířeti je základem. A právě tohle se mohou děti naučit při kreslení s živou předlohou. Proč sedět jenom doma a kreslit zvířata podle předloh v knihách nebo podle obrázků, když můžete vzít děti do přírody nebo do zoo, kde zvíře uvidí přímo před sebou.

Nemusí jít o žádné velkolepé kresby, stačí se v zoologické zahradě na chvíli zastavit u jednotlivých zvířat, dát dítěti do rukou blok a tužku a ono si už bude vědět rady. Každé nakreslené zvířátko opatří správným názvem a věřte, že si jej už bude navždy pamatovat.

Navíc po příchodu domů si pak můžete s dítětem blok a jednotlivé kresby projít a povědět si o zvířátkách i něco více. Dítě bude mít o zážitek navíc, něco se naučí a jistě stoupne jeho zájem o zvířata obecně.

Kreslení zvířátek přináší radost

Všechny děti mají rády zvířátka a tím spíše mají radost, když je mohou nakreslit. Vy jim k tomu můžete dopomoct snadnými způsoby, u kterých se i vy sami zabavíte, a navíc budete moct být na děti pyšní, že zvládly tak složitou úlohu, jakou kreslení zvířátek rozhodně je.